Velká cena Plzně

Propozice Velká cena Plzne 2017

Pořadatel: Billiard Stars ve spolupráci se Sportovní billiard Plzeň a BC Příchovice

Místo konání: Bowlingové centrum U Papírny, Papírnická 3, Plzeň

Datum konaní: 15.-16. 4. 2017

Disciplína: 9-ball, střídavý rozstřel

Oblečení: dress code "B"

Startovné: 500 Kč předem na účet 43-2067510207/0100 , (ženy a junioři mají zvýhodněné startovné 350 Kč předem na účet 43-2067510207/0100 )

Maximální počet startujících: 80 hráčů

Přihlášky na stránkách www.poolbilliard.cz nebo na emailu loudalubos@seznam.cz

Systém turnaje:

V sobotu 15.4. 2016 se odehraje 16 pětičlenných skupin každý s každým na čtyři vítězné, z nichž postoupí vždy první dva hráči do nedělního pavouka DKO. Na řízení turnaje bude použit software, který se běžně používá při soutěžích ČMBS. Skupiny budou rozděleny na osm ranních a osm odpoledních. Hráči nalosovaní do dopoledních skupin jsou povinni se dostavit k prezentaci do 9:00, hráči odpoledních skupin do 15:00. V neděli se začne hrát pavouk od 9:00 .

Nasazení do skupin je následující:

Aby bylo nalosování hráčů do skupin rozloženo rovnoměrně podle výkonnosti, nasadí pořadatel dle vlastního uvážení (s přihlédnutím k celostátnímu žebříčku a výsledkům v prestižních soutěžích a turnajích) hráče do pěti výkonnostních košů. Hráči se mohou libovolně přihlásit do dopoledních nebo odpoledních skupin. Losování proběhne transparentně před objektivy kamer. Pokud se nedostaví některý z účastníků, nastupuje místo něho náhradník. V případě, kdy se k turnaji nedostaví více než jeden hráč ze stejné skupiny, bude náhodně vybraný hráč z jiné skupiny přelosován tak, aby skupiny byly vždy minimálně čtyřčlenné.

Kritéria pro postup ze skupiny jsou stejné jako v soutěžích ČMBS

Do pavouka budou hráči nasazeni podle výsledků ve skupinách dle předem daného klíče. Bude se hrát pavouk zkrácené DKO. V pavouku se budou hrát na pět vítězných her zápasy před čarou, osmifinále na šest vítězných a od čtvrtfinále na sedm vítězných her.

Pořadatel si vyhrazuje systém turnaje změnit především v případě menší účasti hráčů.

Při turnaji nebude tolerováno žádné zdržování. Pokud se hráč nedostaví k zápasu do 10 minut po jeho vyhlášení, může mu být zápas skrečován v jeho neprospěch. V případě pomalé hry bude nasazen časový rozhodčí.

Odměny:

První tři hráči obdrží poháry

1. místo 10000 Kč

2. místo 6000 Kč

3. místo 4000 Kč

4. místo 2000 Kč

5-8. místo 1000 Kč

9-16. místo 500 Kč

Nejlepší ženy a junioři obdrží věcné ceny.

V případě menšího počtu účastníků se mohou finanční odměny krátit.

Pořadatel si vyhrazuje právo pořízení fotografií, audio a videozáznamů ze zápasů a z atmosféry turnaje. Návštěvníci a hráči na nich zaznamenaní mohou být zveřejňováni bez dalšího upozornění a finanční náhrady. Dále si pořadatel vyhrazuje právo kdykoliv propozice upravit, a to i během turnaje (nepředpokládá se to).

Ředitel turnaje: Luboš Louda

Přihlášky na stránkách www.poolbilliard.cz nebo na emailu loudalubos@seznam.cz