en-Láďa Hajšman odehrál svůj první turnaj za Billiard Stars

13/09/2018

Ladislav Hajšman odehrál svůj první turnaj za nový klub Billiard Stars a to regionální kvalifikaci na ČPTour. Obsadil druhé postupové místo. Gratulujeme!

Na profil Ladislava Hajšmana se můžete podívat zde.

Předseda regionu napsal o tomto turnaji pěkný článek:

První turnaj máme za sebou, za měsíc na 9ball na viděnou!

Včera 21.ledna se konal 1. turnaj letošního ročníku Západočeské poolové ligy. Na regionální kvalifikaci na nejbližší turnaj ČPTour 32 v 8ball se v plzeňské herně BC Bio systému Plzeň sešlo celkem 16 hráčů.
Hrál se pavouk na 5 vítězných her s možností opravy ve 2 kolech B strany na 4 vítězné hry. Oproti loňsku se hrál ještě miniturnaj o startovné zdarma na další turnaj.
Nasazení bylo dle loňského ročníku našeho regionu. Po menší přestávce se do soutěží zapojil skvělý hráč z příchovického klubu Libor Mičkal či juniorka Terezka Erhartová.
V A straně kralovali favorité, Láďa Hajšman z nového klubu Billiard Stars postupuje se skore 10:1 do čtvrtfinále, ani s vítězem loňského ročníku Pepou Velíškem se příliš nezapotil. Aleš Janošťák z domácího BC Bio systém si pohlídal 2 výhry 5:3 nad příchovickými Mičkalem a Horou. Junior Váša Květoň si přivezl skvělou formu a postupuje přes domácí borce Hejmana a Hofhanse 10:1. Čtveřici přímých čtvrfinalistů uzavřel legendární Honza Šafařík. S nejistotou ve strku se potýkal Marek Vyčítal, s vyrovnanými soupeři prohrává 1:5 a 1:4. Oba své zápasy prohrál i junior Janek Schmid ze Sportovního billiardu Plzeň či Terezka Erhartová z Příchovic. Oba junioři se potkali ve finále menšího turnaje o startovné zdarma na příští turnaj, těsně vyhrála zkušenější Terezka. V B straně se rozehrál třetí z loňska Milan Petrášek a postupuje, stejně jako Pepa Velíšek.
Čtvrtfinálové zápasy nepřinesly žádné překvapení, vyhrávají zkušení hráči. Nejvyrovnanější byl souboj Vaška Květoně s Pepou Velíškem, v rozhodujících momentech však vyhrála zkušenost a Pepa vyhrává 5:3.
V semifinále byl velmi dramatický zápas Aleše Janošťáka s Láďou Hajšmanem. Aleš velmi zpomalil svou obvykle svižnou hru a precizně využívá Láďovo drobné chybičky až na stav 4:1. Pak ale Aleš netrefuje dvě osmičky, Láďa cítí šanci a nakonec se mu obrat vydařil - 5:4. Pepa poráží Honzu Šafaříka 5:2.
Finálový zápas je velmi vyrovnaný, žádný z hráčů v zápase na 6 vítězných her neutíká víc než o 1 hru. V poslední hře rozstřeluje Pepa, ale žádná koule nepadá. Láďa velmi ambiciozně volí jako úvodní strk kombinaci, kterou přes celý stůl netrefuje a Pepa těžký stůl dohrává a tím vyhrává 6:5 - gratulujeme!
V zápase o 3. místo vyhrává Aleš Janošťák na Honzou Šafaříkem 5:4.
Medailisté si odnesli pěkné medaile, finalisté navíc budou mít hrazené přidělené spoty do hlavního turnaje ČPTour 32, který se bude konat za 2 týdny v Praze.
podrobné výsledky zde: https://poolbilliard.vtpsoft.cz/.../reg.../1-kolo-8-ball/vysledky
výsledky jsou započítány i do celostátního žebříčku:
https://www.taga.cz/zebro/turnaj.php?idtur=2284